07/12/2023
vernisáž výstavy:
07/12/2023 o 17.00 h

PARALELNE SVETY

Blanka Cepková, Béata Gerbócová a Silvia Birkušová. Výstava predstavuje výber z najnovšej textilnej tvorby troch výtvarníčok, ktoré sú súčasne i pedagogičkami Ateliéru textilnej tvorby v priestore VŠVU v Bratislave. Koncepcia ateliéru sa opiera o súčasnú tvorbu fiber art – volného umenia v textilnom materiáli. Východiskom je zameranie sa na textíliu ako na mnohotvárne médium, ktoré ponúka možnosti tvorby od unikátnej textílie až po mäkkú plastiku.

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií
07/12/2023
vernisáž výstavy:
14/12/2023 o 17.00 h

Ľ.S.
(De)materializovaná

Repríza: výstavy Ľuby Sajkalovej prenesená z Galérie mesta Bratislavy, reprezentujúca najdôležitejšie diela autorky, ale aj fragmenty z inštalácií, ktoré dnes existujú iba v dokumentácii alebo v torze.

Kurátorky:
Daniela Čarná
Petra Hanáková

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií

Jaro Varga
Priadkač, pradiar, spriadač...

Ústrednou témou diela Jara Vargu sa stáva rozpletanie národného mýtu v nadväznosti na diela Martina Benku (*1888 – †1971). Autor v stálej expozícii Turčianskej galérie prostredníctvom inštalácie a objektov zo syrových korbáčikov reaguje na zabudnuté príbehy a osobnosti našich dejín.
Kurátor Adam Galko.

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií

NOVÁ HORA
Katarína Vido

Výstava Kataríny Vido (Škamlovej) predstavuje výsledok ročného výskumu autorky, v ktorom svojím osobitým rukopisom reaguje na krajinu regiónu Turiec. Vznik diel podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia formou štipendia a mesto Martin.
Kurátor Adam Galko.

výstava potrvá do: 16/03/2024

viac informácií

STÁLA EXPOZÍCIA

Stála expozícia predstavuje význam a podobu výtvarného umenia 20. storočia prostredníctvom výberu z tvorby umelcov, ktorí z Turca pochádzajú, alebo v ňom, či preň nejaký čas pôsobili. Chronologickým spôsobom Vás výstava prevedie výtvarnými obdobiami od klasického zamerania portrétu, cez obraz vidieckej slovenskej krajiny a jej človeka k téme mesta s jeho rôznymi sociálnymi problémami, až po dramatické životné situácie druhej svetovej vojny a k obdobiu po normalizácii.

N O V I N K Y

Súťaž o fotografiu Fraňa Štefunka vo verejnom priestore

V auguste prebiehala súťaž o fotografiu sochy Fraňa Štefunku vo verejnom priestore. Výhercami sa stali dvaja prisievatelia.
🏡Ako museli ísť na výhru?
1. 📸 Odfotili atraktívnym spôsobom nejakú zo sôch alebo reliéfov Fraňa Štefunku vo verejnom priestore (nadväznosť na výstavu FŠ v našej galérii, ktorá trvala do 26/8/2023).
2. Fotku pridali do komentáru pod príspevok.
Poukážku v hodnote 100 eur od Möbelix získali obidvaja zapojení!
Gratulujeme!
Instagram post - 21
viac informácií

Edukačný a animačný program

Program a edukačné aktivity ponúkame základným, špeciálnym a stredným školám,  umeleckým inštitúciám, voľnočasovým centrám, seniorom, domovom sociálnych služieb, jednoducho komukoľvek, kto má chuť kultúrne sa vzdelávať a cítiť.

Príďte si to vyskúšať! V prípade záujmu volajte na číslo: +421905524938

viac informácií
Frame 110
dielo mesiaca

-Vyberala Anna Maršalová-

Jaroslav Vodrážka: Rýma – nádcha, 1971, olej

Dielo Mesiaca
o diele

Z B I E R K Y