Ľ.S.
(De)materializovaná

Repríza: výstavy Ľuby Sajkalovej prenesená z Galérie mesta Bratislavy, reprezentujúca najdôležitejšie diela autorky, ale aj fragmenty z inštalácií, ktoré dnes existujú iba v dokumentácii alebo v torze.

Kurátorky:
Daniela Čarná
Petra Hanáková

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií

PARALELNE SVETY

Blanka Cepková, Béata Gerbócová a Silvia Birkušová. Výstava predstavuje výber z najnovšej textilnej tvorby troch výtvarníčok, ktoré sú súčasne i pedagogičkami Ateliéru textilnej tvorby v priestore VŠVU v Bratislave. Koncepcia ateliéru sa opiera o súčasnú tvorbu fiber art – volného umenia v textilnom materiáli. Východiskom je zameranie sa na textíliu ako na mnohotvárne médium, ktoré ponúka možnosti tvorby od unikátnej textílie až po mäkkú plastiku.

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií

Jaro Varga
Priadkač, pradiar, spriadač...

Ústrednou témou diela Jara Vargu sa stáva rozpletanie národného mýtu v nadväznosti na diela Martina Benku (*1888 – †1971). Autor v stálej expozícii Turčianskej galérie prostredníctvom inštalácie a objektov zo syrových korbáčikov reaguje na zabudnuté príbehy a osobnosti našich dejín.
Kurátor Adam Galko.

výstava potrvá do: 24/02/2024

viac informácií

NOVÁ HORA
Katarína Vido

Výstava Kataríny Vido (Škamlovej) predstavuje výsledok ročného výskumu autorky, v ktorom svojím osobitým rukopisom reaguje na krajinu regiónu Turiec. Vznik diel podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia formou štipendia a mesto Martin.
Kurátor Adam Galko.

výstava potrvá do: 16/03/2024

viac informácií

STÁLA EXPOZÍCIA

Stála expozícia predstavuje význam a podobu výtvarného umenia 20. storočia prostredníctvom výberu z tvorby umelcov, ktorí z Turca pochádzajú, alebo v ňom, či preň nejaký čas pôsobili. Chronologickým spôsobom Vás výstava prevedie výtvarnými obdobiami od klasického zamerania portrétu, cez obraz vidieckej slovenskej krajiny a jej človeka k téme mesta s jeho rôznymi sociálnymi problémami, až po dramatické životné situácie druhej svetovej vojny a k obdobiu po normalizácii.

N O V I N K Y

Dvojdňový program pre deti počas jarných prázdnin

Neviete čo s jarnými prázdninami?

My Vám poradíme!
20.- 21.02.2024 sme si v Turčianskej galérií pre deti od 7-12 rokov pripravili dvojdňový program. Ako v lete, tak i teraz ide o dvojhodinový (od 10.00-12.00) program plný audiovizuálnych zážitkov.

Témov je TVAR/ TVÁR. Tvar alebo tvár? Objekt alebo subjekt? Človek alebo tieň?

Cena na deň je 5 eur.

Je potrebné sa dopredu prihlásiť, pretože miesta sú obmedzené (20 miest).

+421 905 524 938 / +421 950 742 956
lektortg@vuczilina.sk

tvar/tvár
viac informácií

Edukačný a animačný program

Program a edukačné aktivity ponúkame základným, špeciálnym a stredným školám,  umeleckým inštitúciám, voľnočasovým centrám, seniorom, domovom sociálnych služieb, jednoducho komukoľvek, kto má chuť kultúrne sa vzdelávať a cítiť.

Príďte si to vyskúšať! V prípade záujmu volajte na číslo: +421905524938

viac informácií
február
dielo mesiaca

-Vyberal Jozef Mužila-

Rudolf Sikora: Sústredenie energií. Čierna diera V., 1979, autorská ofsetová tlač

SVK_TGM.G_1278
o diele

Z B I E R K Y