Parkovanie a dostupnosť

Parkoviskom ani parkovacími miestami pre verejnosť nedisponujeme. 

MHD: Vrútky, žel. stanica – Martin, Nemocnica / autobus 10, 11, 20, 25, 30, 31


Prístupnosť

Vstup do galérie s vodiacim psom je možný. Po celom areáli galérie je možné pohybovať sa s invalidným vozíkom alebo inou zdravotníckou pomôckou pre ŤZP osoby, takisto ako s detským kočíkom. Pre bezbariérový prístup do výstavných priestorov môžete využiť výťah.


Rodiny s deťmi

Svoje veci si môžete odložiť na vešiakový stojan vo vstupnej hale na prízemí.

Toalety nájdete na prízemí a na 1. poschodí. Prebaľovacie pulty nie sú k dispozícii.

V interiérových a exteriérových priestoroch galérie nie je povolené pohybovať sa na kolobežkách, skateboardoch, korčuliach či skladacích bicykloch (vrátane detských verzií týchto prostriedkov).

Vlastné jedlo a nápoje nie je možné konzumovať.

Za správanie a pobyt maloletých v galérii sú zodpovední rodičia alebo sprevádzajúci dospelí. Deti do 12 rokov nie je možné nechávať vo výstavných priestoroch bez dozoru rodičov, resp. sprevádzajúcich dospelých. Za správanie väčších skupín sú zodpovední vedúci týchto skupín. 


Skrinky a šatňa

Kabáty, ruksaky aj menšiu batožinu si môžete odložiť na vešiakový stojan na prízemí.


Fotografovanie

V galérii môžete fotografovať a natáčať len pre súkromné a amatérske účely, bez blesku, statívu a selfie tyče, ak pri konkrétnom diele alebo v určitom priestore nie je uvedený osobitný zákaz.

Nie je možné komerčné fotografovanie a vyhotovovanie iného audiovizuálneho záznamu bez predchádzajúceho povolenia. Komerčné fotografovanie vrátane fotografií či iných audiovizuálnych výstupov určených na reklamu, propagáciu alebo akékoľvek komerčné využitie sú bez predchádzajúcej konzultácie s pracovníkmi galérie prísne zakázané. Viac informácií o cene fotografovania v Turčianskej galérii nájdete tu.


Wifi

Na prízemí Turčianskej galérie sa môžete pripojiť na galerijnú wifi.